تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب اردیبهشت 1397

مطالب اینترنتی

سه شنبه 11 اردیبهشت 1397


تلفن همراه هواوی نوا ۳e را می‌توان یک تحول طراحی در تاریخ تلفن‌های همراه میان رده دانست. بااین‌وجود وقتی‌که طراحی را کنار می‌گذاریم و به سراغ سایر موارد می‌رویم، عملکرد این سیستم چگونه خواهد بود؟ در عمل بسیاری از افراد تلفن همراه خود را برای استفاده در طول روز می‌خواهند و به‌غیر از استفاده از آن برای تماس‌های متنی، تلفنی و عکس‌برداری، بیشترین کاربری تلفن همراه برای بسیاری از کاربران به گوش دادن به موسیقی بازمی‌گردد.

به همین دلیل نیز در این مقاله قصد داریم تا دو کاربری بسیار مهم این تلفن همراه را به چالش بکشیم و ببینیم که هواوی نوا ۳e ازنظر عملکرد باتری و سیستم صوتی در چه حد موفق عمل می‌کند.

نگاهی آماری

در ابتدای امر باید به این تلفن همراه ازنظر آماری نگاهی بیندازیم. هواوی نوا ۳e به یک باتری ۳ هزار میلی آمپرساعتی مجهز است که بر اساس ادعای شرکت سازنده، شارژ سریع نیز برای آن در نظر گرفته شده است. این تلفن همراه به همراه یک بلندگوی استریو در بخش پایینی دستگاه عرضه می‌شود و در بسته آن نیز یک هدفون قرار گرفته تا کیفیت صوتی را به‌صورت شخصی به فرد انتقال بدهد. ازنظر آماری باید گفت که هواوی نوا ۳e عملا یک محصول کاملا عادی است ولی باید دید که عملکرد این تلفن همراه در این دو بخش به‌صورت مستقل چگونه خواهد بود.

عملکرد باتری

نخستین موردی که باید درباره باتری هواوی نوا ۳e به یاد داشته باشید، این است که این باتری قابل تعویض توسط کاربر نیست. این باتری ۳ هزار میلی آمپر ساعتی برای پردازنده کایرین تعبیه شده بر روی این دستگاه کافی به نظر می‌رسد و عدم وجود یک نمایشگر کم‌مصرف OLED نیز موجب می‌شود که مصرف باتری نمایشگر در حد متوسطی قرار داشته باشد.

در تست‌های انجام شده بر روی باتری هواوی نوا ۳e، نخستین آزمایش ما در وضعیت استندبای یا آماده‌باش انجام شد. این آزمایش اعصاب خرد کن که با عدم استفاده از دستگاه برای مدتی طولانی همراه بود، به ما نشان داد که هواوی نوا ۳e می‌تواند با یک‌بار شارژ در وضعیت استندبای برای مدت‌زمان نزدیک به ۵ روز بدون دردسر به کار کردن ادامه بدهد. این رقم برای این تلفن همراه بسیار عالی نیست ولی عدد بدی هم به‌حساب نمی‌آید.

دومین مورد به استفاده از دستگاه برای مرور وب تحت شبکه‌های ۴G بازمی‌گشت. در این وضعیت و پس از استفاده نزدیک به ۳۰ دقیقه‌ای از این دستگاه برای مرور صفحات وب، درصد باتری به میزان ۴ درصد افت داشته و از ۱۰۰ درصد به ۹۶ درصد رسید. پس از رسیدن این زمان به یک ساعت شاهد بودیم که این میزان به ۸ درصد رسیده است که نرخ یکسان مصرف باتری را نشان می‌دهد. تعمیم این رقم به مصرف کامل باتری نشان می‌دهد که در وضعیت مرور وب می‌توان روی کارکرد بالای ۱۲ ساعت این تلفن همراه حساب باز کرد.

مورد بعدی که برای بررسی عملکرد باتری مورد استفاده قرار گرفت، استفاده دستگاه برای تماس‌های تلفنی بود. در این وضعیت، در هر ده دقیقه تماس تلفنی تقریبا شاهد کاهش یک درصد از باتری ذخیره شده در دستگاه بودیم. این موضوع موجب می‌شود تا به این نتیجه برسیم که این دستگاه می‌تواند مدت‌زمانی بین ۱۴ تا ۱۶ ساعت را در وضعیت تماس تلفنی به کار کردن ادامه بدهد که البته این رقم بر اساس میزان سیگنال دریافتی متغیر است و اگر آنتن دهی شما ضعیف باشد، دستگاه برای به دست آوردن سیگنال، باتری بیشتری مصرف خواهد کرد.

چهارمین موردی که برای آزمایش هواوی نوا ۳e به کار گرفته شد، استفاده از آن برای پخش موسیقی بود. در این بخش شاهد بودیم که این تلفن همراه توانست تا برای مدت‌زمانی نزدیک به ۶ ساعت و نیم، با مصرف تنها ۱۰ درصد باتری به پخش موسیقی (روی هدفون) ادامه بدهد. این امر نشان‌دهنده این است که این دستگاه می‌تواند برای مدت‌زمانی بیش از دو روز و نیم (بین ۶۰ تا ۷۰ ساعت) به پخش موسیقی بپردازد.

آخرین‌مدل مصرف باتری مورد بررسی، برداشت ویدیو با بالاترین کیفیت ممکن بر روی دوربین بود. پس از فیلم‌برداری به مدت ۱۰ دقیقه، شاهد کاهش ۴ درصدی باتری دستگاه بودیم. این امر به این معنی است که این تلفن همراه می‌تواند مدت‌زمانی نزدیک به ۲۳۰ تا ۲۵۰ دقیقه یعنی نزدیک به ۴ ساعت را به فیلم‌برداری کردن ادامه بدهد!

تست باتری با کمک بازی‌های کامپیوتری نیز امر چندان مناسبی برای تخمین زدن توان باتری نخواهد بود زیرا بسته به نوع بازی و میزان منابع سخت‌افزاری مصرف آن، می‌توانیم شاهد نتایج متفاوتی باشیم و به همین دلیل نیز این نوع از تست باتری را در این مقاله نادیده می‌گیریم.

این آمار برای یک باتری ۳ هزار میلی آمپرساعتی ارقامی مناسب هستند ولی باتری دستگاه را در سطح درخشانی قرار نمی‌دهند. از سوی دیگر فناوری شارژ سریع باتری هواوی نوا ۳e نیز چندان سریع عمل نمی‌کند. شارژ سریع‌تر از این را نیز در دستگاه‌های هواوی دیده‌ایم. به‌این‌ترتیب باید به باتری هواوی نوا ۳e نمره‌ای متوسط داد. هرچند که این نمره متوسط به این معنی است که این باتری برای بخش عمده‌ای از کاربران این محصول مناسب و کافی خواهد بود.

تماس صوتی با هواوی نوا ۳e

عملکرد صوتی یک دستگاه را می‌توان از چند جنبه مختلف تحت بررسی قرار داد. در این بخش ما این دستگاه را ابتدا در تماس صوتی به کمک میکروفون و بلندگوی اختصاصی داخلی مورد آزمایش قرار دادیم و سپس به سراغ استفاده از تماس با هدفون رفتیم.

تماس صوتی با خود تلفن همراه، تجربه‌ای بسیار خوب بود. در این آزمایش کیفیت صدا بسیار رسا بوده و به‌هیچ‌عنوان مشکلی در دریافت صدای طرف مکالمه احساس نمی‌کردم. بااین‌حال وقتی‌که مکالمه را به هدست ارائه‌شده در جعبه انتقال دادم، نتیجه بسیار ضعیف بود. صدای این هدفون می‌توانست به‌صورت خودکار بر اساس محیط اطراف تنظیم شود ولی این تنظیم به‌هیچ‌عنوان هوشمند نبود و در برخی موارد صدای طرف مکالمه را نمی‌شنیدیم و در بعضی از مواقع صدایی کرکننده در گوش می‌پیچید!

البته با تعویض هدست با یک هدست دیگر، نتیجه مکالمه بسیار مطلوب و خوب شد که نشان‌دهنده این است که کیفیت صوتی تماس در هواوی نوا ۳e ایرادی ندارد بلکه هدفون‌های عرضه‌ شده با دستگاه فاقد کیفیت مناسب است.

تجربه موسیقی با کمک نوا ۳e

در قسمت دوم این بررسی صوتی، پخش موسیقی بر روی هواوی نوا ۳e آغاز شد. این بخش به سه وضعیت صورت گرفت که نخستین مورد پخش موسیقی با بلندگوی دستگاه بود. بخش دوم استفاده از هدفون ارایه‌شده در جعبه بود و بخش سوم به استفاده از هدفون با کیفیتی که توسط یک شرکت دیگر ساخته شده است، بازمی‌گشت.

پخش موسیقی با بلندگوی دستگاه، تجربه‌ای متوسط و مناسب بود. این دستگاه می‌توانست موسیقی را در یک اتاق با ابعاد ۱۲ متر به‌راحتی به‌تمامی گوشه‌های اتاق برساند. با افزایش پیدا کردن میزان بیس موسیقی و سنگین کردن نت‌های نواخته شده، بازهم عملکرد هواوی نوا ۳e مناسب بود. بااین‌وجود نباید انتظار داشت که بلندگوی این تلفن همراه در حد دستگاه‌های پرچم‌دار عمل کند ولی عملکرد صوتی آن نزدیک به پرچم‌داران است.

وقتی‌که هدفون داخل جعبه را برای گوش کردن به موسیقی مورد استفاده قرار دادیم، مطابق انتظار قبلی با خروجی نامناسبی روبرو بودیم که در آن تفکیک نت‌ها به ضعیف‌ترین وجه انجام می‌شد. بااین‌حال استفاده از یک هدفون با کیفیت دیگر موجب شد که تجربه موسیقی ما با هواوی نوا ۳e به اوج لذت برسد. وقتی‌که نوا ۳e را به یک سیستم صوتی خارجی وصل کردم، این دستگاه بار دیگر درخشیدن را آغاز کرد و نشان داد که می‌تواند به‌عنوان منبع صدای یک سیستم صوتی، متوسط رو به بالا نیز عمل کند.

درمجموع باید گفت که کیفیت صوتی هواوی نوا ۳e در حد مطلوبی قرار دارد و ای‌کاش که این شرکت یک هدفون درخور این کیفیت را در جعبه آن قرار می‌داد تا خریداران به‌واسطه استفاده از هدفون بی‌کیفیت موجود در جعبه، به‌اشتباه کیفیت صوتی دستگاه را پایین ندانند.لینک منبع

مطلب بررسی عملکرد باتری و صدای هواوی نوا ۳e در سایت مفیدستان.

 • نظرات() 
 • سه شنبه 4 اردیبهشت 1397


  خبرگزاری مهر: علیرضا کیانی، گفت: به طور قطع برخورداری از استانداردهای جهانی و وحدت رویه مورد پذیرش کشورهای جهان اعم از مسلمان و غیرمسلمان ، قوت قلبی برای مصرف‌کنندگان خواهد بود؛ این در حالی است که ترویج فرهنگ استفاده از محصولات حلال در داخل و خارج از کشور نیز مهم بوده و هدف نهایی آن است که نگاه ویژه به معرفی استاندارد حلال در محصولات آرایشی و بهداشتی به‌عنوان یک استاندارد به‌روز و دانش‌محور است؛ آنچنان که مهمترین هدف ما تولید و حمایت از کالای داخلی، صادرات کالای ایرانی حلال به کشورهای مسلمان و غیرمسلمان است.

  وی در خصوص پیش بینی سهم این صنعت بر مبنای قیمت مصرف کننده در داخل کشور در سال جاری را معادل ۲۳ الی ۲۴ هزار میلیارد دلار اعلام کرد و ادامه داد : نیمی از این عدد به حوزه آرایشی و ۵۰درصد باقی مانده نیز به شوینده و پودرهای تمیزکننده تعلق می گیرد.

  کیانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سهم صنعت مذکور در سال گذشته از نظر قیمت مصرف کننده چه رقمی را به خود اختصاص داده است، گفت: این عدد در سال گذشته حدود ۲۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به عبارتی کمتر از ۲۱ میلیارد تومان بر مبنای قیمت مصرف کننده بود .

  عضو هیات مدیره انجمن صنایع شویند، آرایشی و بهداشتی ادامه داد : ۳۰ درصد لوازم آرایشی و بهداشتی تولید داخل و ۷۰ درصد از کشورهای خارجی وارد می شوند.در خصوص شوینده ها نیز ۸۰ درصد محصولات داخلی بوده که شامل تولید کننده های داخلی با برندهای ایرانی و بین اللملی هستند .

  همچنین محمدبقایی نیز گفت: حمایت از کالای ایرانی زمانی میسر می شود که تمام تلاشمان بر محور توسعه و پیشرفت تکنولوژی و دانش مرتبط به کالای ایرانی قرار بگیرد. در این مسیر دانشگاه ها باید به کمک حوزه‌ی حلال در لوازم آرایشی و بهداشتی بیایند؛ چراکه بدون کمک دانشگاه ها این صنعت توان پایداری در بازارهای جهانی را ندارد و حضور در بازارهای جهانی نیازمند توسعه است و این امر با تلاش و کوشش دانشمندان ایرانی در دانشگاه ها ایجاد می شود.

  وی اظهار داشت : موضوع حلال در کازمتیک موضوع جدیدی نیست. هرچند شاید برای مردم و صنایع و بازار ما مقوله‌ی جدیدی باشد. چون ما در یک کشور اسلامی با محصولات حلال زندگی می کنیم و به طور طبیعی انتظار چیز غیرحلال را نداریم، اما امروزه کالاهای حلال و صنعت حلال در دنیا به ‌شدت در حال توسعه است. به نحوی که کل صنعت حلال دنیا را حدود ۲/۵ (پنج و دو دهم) میلیارد دلار شامل می‌شود که یک صنعت بسیار گسترده و وسیع است.

  بقایی گفت: در حال حاضر حجم بازار صنعت آرایشی بهداشتی حلال در دنیا حدوداً ۲۰ میلیارد دلار است که این رقم در هفت سال آینده یعنی در سال ۲۰۲۵ به ۵۲ میلیارد دلار خواهد رسید. از این رو، تصمیم گرفتیم اولین کنفرانس بین‌المللی حلال در کازمتیک را در تهران برگزار کنیم که با استقبال خوبی مواجه شده است.

  وی از برگزاری همایش حلال در صنعت آرایشی و بهداشتی خبر داد و افزود : هفت سخنران علمی این همایش از کشورهایی همچون آلمان، انگلستان، فرانسه، ترکیه، امارات و اندونزی حضور خواهند داشت . به طوری که اساتیدی همچون پروفسور جوشیتا از اندونزی – رئیس انجمن متخصصین شیمی کازمتیک اندونزی و استاد دانشگاه داروسازی جاکارتا، خانم برگیت هابر از آلمان – عضو کمیته‌ قانون‌گذاری اتحادیه‌ی اروپا در زمینه‌ی کازمتیک و قائم‌مقام انجمن صنایع شوینده‌ی آلمان، دکتر ارچین اوزون تُرک رئیس انجمن متخصصین شیمی کازمتیک ترکیه و رئیس سابق انجمن پزشکان زیبایی اروپا و خانم آنجیشکا از انگلستان – ارزیاب سلامت و ایمنی محصولات کازمتیک در اتحادیه اروپا از جمله سخنرانان برجسته این همایش هستند  لینک منبع

  مطلب واردات ۷۰ درصدی لوازم آرایش از خارج در سایت مفیدستان.

 • نظرات() 

 • آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :